21 Nisan 2015 Salı 04:22

"Rio 2" 11 Nisan'da Sinemalarda

Haber: 'Rio 2' 11 Nisan'da Sinemalarda
31 Mart 2014 Pazartesi - 11:39 Bültenler [5851930]
Nisan 2011'de, 20th Century Fox Animasyon ve Blue Sky Studio "Rio" animasyon filmini hayata geçirdi ve film tüm dünyada büyük beğeni topladı.


Film dünya çapında rekor kıran "Ice Age","Ice Age: Dinozorların Şafağı" ve "Ice Age: Kıtalar Ayrılıyor" filmlerinin yönetmeni Carlos Saldanha'nın hayal gücünden doğdu. Saldanga uzun zamandır doğduğu yer olan Rio için bir aşk mektubu yazmak istiyordu, bu istediğini mesleğiyle özdeşleştirerek, şehrin yerlisi denilebilecek bir kuşun bu fevkalade şehirdeki hayat hikâyesini anlattı. Merakla beklenen Rio2 11 Nisan'da beyazperdede izleyiciyle buluşacak!

AMAZONLAR'A HOŞGELDİNİZ!

Mavili gayet evcil bir kuştur, fakat Harika çocuklarının kuştan çok insan gibi davrandıklarını belirtmektedir ve çocuklar hiçbir zaman kuş olmanın nasıl olduğunu bilemeyebilirler. Bu sebeple ait oldukları yere dönmeye karar verirler. Mavili seyahate çıkmak için biraz gönülsüzdür fakat Harika'yı üzmemek için gitmeyi kabul eder. Amazonlara doğru tüm aile ve yakın dostları uçmaya başlarlar. Ormana vardıklarında Harika'nın senelerdir görmediği babası ve arkadaşlarıyla karşılaşırlar fakat Amazonlar 'da büyük bir tehlike vardır, insanlar ormanı keşfetmişlerdir ve işler bir anda sarpa sarar…

Üniversite Öğrencisi Pınar, İşten Eve Dönerken Kayıplara Karıştı
İstanbul'da evine giderken metroya binen ve kaybolan Pınar Özdemir'den bir daha haber alınamadı. Genç kız, aynı gün arkadaşına "Korkuyorum, başıma bir şey gelecek" demiş.
En Buluşçu Sektörler Ev Aletleri Otomotiv, Mobilya ve Makine
İBRAHİM EKİNCİ 2014 verilerinde ev aletleri 724, fabrikasyon metal ürünleri 555, motorlu kara taşıtı, römork imalatı 536, mobilya 492, özel amaçlı makineler 438 patent başvurusu ile ilk beşi paylaşıyor.
Türk Devi Kiğılı, Yabancıya Satılıyor
Yabancı yatırımcıların Türk markası avının son hamlesi Kiğılı oldu. Abdullah Kiğılı, "Masadayız. Çoğunluk hisseyi de satabiliriz" dedi.
E-ticaretin Başarılı Kadınlarının Sayısı Giderek Artıyor
E-ticarette hikayelerini yaratan ve başarılı olan kadınların kurduğu siteler, ucuz ve kaliteli ürün almak isteyenlerin ilk tercihi oldu.
Ekoloji Fuarı'nda Organik Tekstile İlgi Büyük
Türkiye’nin tek sertifikalı organik fuarı olan Ekoloji İzmir-6. İzmir Organik Ürünler Fuarı’na, Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) damga vurdu.
Samurayların Kumaşı Denizli'den
Denizli'de tekstil sektörünün önde gelen firmalarından Tan Tekstil A.Ş, ürettiği gömleklik kumaşları Marks&Spencer, Gap, Banana Republic, Next, Gant, River Island, H&M, Benetton, Hugo Boss gibi dünyaca ünlü firmalara satarken, Japonya'ya da ihraç etmeye başladı.
Kimya İhracatı Mart Ayında İkinci Sıraya Yükseldi
Kimya sektörü 2015 yılının ilk çeyreğinde 3 milyar 735 milyon dolarlık ihracata ulaştı.
Binlerce "Çin Malı Ürün" Türkiye'de Görücüye Çıkıyor
Çin, Türkiye'de de 2 yıldır China Homelife fuarı ile görücüye çıkıyor.
DeFacto Pazarlama Departmanı'nda Tecrübeli İsim
Perakende Tekstil sektöründe faaliyet gösteren DeFacto'nun Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı (CMO) Derya Sevgin Palamutçuoğulları oldu.
Hazır Giyimci, "Amerika'yı Yeniden Keşfedecek"
- Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkanı Şankaya: - "Güçlü dolar, aslında bizler için Amerika pazarını muhakkak inceleyip oralarda tekrar pazar açmamız gereğini doğuruyor.
  • Egsd Tedarikçilerle Sanayicileri İkinci Defa BuluşturacakEge Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD), geçen yıl birincisini düzenlediği Ege Tekstil ve Konfeksiyon Tedarikçileri Buluşması’nın ikincisini, 13 Mayıs 2015'te İzmir'de Tarihi Havagazı Fabrikası’nda yapacak.
  • İhracatını Katlayan Şehir: Adıyamanİhracatta ülke genelinde yaşanan azalışa rağmen dış satımını artıran Adıyaman, Türkiye'nin kalkınma hamlesine karınca kararınca katkıda bulunmaya çalışıyor.
  • Eto Üyeleri Kırgızistan Heyeti ile Bir Araya GeldiEskişehir Ticaret Odası (ETO) Başkanı Metin Güler ve üyeler, Kırgızistan Büyükelçisi İbragim Dzhunusov ve beraberindeki heyetle bir araya geldi.
  • Kardeş Ziyareti Vali Karaloğlu: "Orta Asya bizim Ata Yurdumuz. Gözümüz Orta Asya'da, sizin orada ki mutluluğunuz, gelişmeniz, başarınız bizi de mutlu ediyor." dedi.
  • Hakan Yıldırım'dan İlkbahar Yaz Koleksiyonu DavetiHakan Yıldırım imzalı H by Hakaan Yıldırım İlkbahar Yaz 2015 koleksiyonu Türkiye'de satışa sunulmadan önce iş, sanat, moda ve cemiyet hayatının yakından tanıdığı isimlerle ile birlikte gerçekleşti.
  • Başkan Altepe: "Üreticiler, Bursa'nın Gururudur."Bursa'ya yatırımlarıyla değer katan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, '2015 İhracatın Yıldızları Ödülleri Töreni'nde, üreticilerin Bursa'nın gururu olduğunu söyledi.
  • Türkiye'nin Deri İhracatı İkiye Katladıİstanbul Sanayi Odası'nın (İSO) hazırladığı "Deri ve Deri Ürünleri İmalatı Sektör Raporu"na göre, Türkiye'nin 2005-2013 dönemi deri sanayi ihracatı iki kat artışla 1,90 milyar dolara yükselirken, katma değer de aynı oranda artarak 1,63 milyar lira oldu.
  • 2. Texworld Fuarı2. Texworld İstanbul Fuarı- Türkiye'nin de aralarında bulunduğu 12 ülkeden 112 tekstil markasının stant açtığı fuarda, İstanbul Kadın ve Erkek Terziler Esnaf ve Sanatkarlar Odası, antika kumaşları görücüye çıkardı- Oda Başkanı Karakoç: - "Yarım asra dayanan kumaşlar fuarda görücüye çıktı.
  • Türkiye İyiliğe Dönüştürmeyi Sevdi!Boyner ve YKM'nin Lokman Hekim Vakfı ile birlikte yürüttüğü "İİyiliğe Dönüştür" sosyal sorumluluk hareketi ile tam 39.328 parça giysi toplandı.