24 Kasım 2014 Pazartesi 06:49

"Rio 2" 11 Nisan'da Sinemalarda

Haber: 'Rio 2' 11 Nisan'da Sinemalarda
31 Mart 2014 Pazartesi - 11:39 Bültenler [5851930]
Nisan 2011'de, 20th Century Fox Animasyon ve Blue Sky Studio "Rio" animasyon filmini hayata geçirdi ve film tüm dünyada büyük beğeni topladı.


Film dünya çapında rekor kıran "Ice Age","Ice Age: Dinozorların Şafağı" ve "Ice Age: Kıtalar Ayrılıyor" filmlerinin yönetmeni Carlos Saldanha'nın hayal gücünden doğdu. Saldanga uzun zamandır doğduğu yer olan Rio için bir aşk mektubu yazmak istiyordu, bu istediğini mesleğiyle özdeşleştirerek, şehrin yerlisi denilebilecek bir kuşun bu fevkalade şehirdeki hayat hikâyesini anlattı. Merakla beklenen Rio2 11 Nisan'da beyazperdede izleyiciyle buluşacak!

AMAZONLAR'A HOŞGELDİNİZ!

Mavili gayet evcil bir kuştur, fakat Harika çocuklarının kuştan çok insan gibi davrandıklarını belirtmektedir ve çocuklar hiçbir zaman kuş olmanın nasıl olduğunu bilemeyebilirler. Bu sebeple ait oldukları yere dönmeye karar verirler. Mavili seyahate çıkmak için biraz gönülsüzdür fakat Harika'yı üzmemek için gitmeyi kabul eder. Amazonlara doğru tüm aile ve yakın dostları uçmaya başlarlar. Ormana vardıklarında Harika'nın senelerdir görmediği babası ve arkadaşlarıyla karşılaşırlar fakat Amazonlar 'da büyük bir tehlike vardır, insanlar ormanı keşfetmişlerdir ve işler bir anda sarpa sarar…

Gözümüzü Kırpınca Online Olacağız'
'Dünyanın manyetik alanında üretilen kablosuz elektriği kullanan çipleri kontak lenslerde kullanınca, gözümüzü kırptığımızda online hale geleceğiz.
Kazak Söküklerinden Seccade Ve Kilim Üretimine
Batman'ın unutulmaya yüz tutan el dokuma tezgâhları, yok olma tehlikesi yaşıyor.
'Dokusal Yüzeyler' Sergisi
Merinos Tekstil Sanayi Müzesi, 'Çağdaş Lif-Tekstil Sanatları Projesi' kapsamında 'Dokusal Yüzeyler' tekstil sergisini ağırlıyor.
Hazır Giyim Sektörü Gaziantep'te Buluşacak
Moda ve Hazır Giyim Federasyonu (MHGF) sektör toplantısı, federasyon başkanı Hüseyin Öztürk’ün katılımıyla Gaziantep'te gerçekleştirilecek.
İşveren En Çok Makineci Arıyor
Türkiye İş Kurumu tarafından yapılan araştırmada, tekstil sektöründeki makineciler en fazla ihtiyaç duyulan meslekler arasında ilk sırada yer aldı.
Sunset Mayo'nun Üreticisi İçin İflas Erteleme İstendi
Dünyaca ünlü top modeller Naomi Camphell ve Esther Canadas ile çalışan Sunset Mayo için iflas erteleme istendi.
Türk Hazır Giyimciler Dünyayı Giydiriyor
İhracatın lokomotif sektörlerinden hazır giyim ve konfeksiyon sanayisi, yılın 10 aylık döneminde 203 ülkeye yaklaşık 16 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdi.
Dünya Markaları Çadırdan Sonra Gemiye İniyor
Dünyaca ünlü giyim ve ayakkabı markalarının ürünleri, yüzde 90’lara varan indirim oranlarıyla vatandaşlarla buluşturan Çadır Turnesi’nin altıncı durağı bin metrekarelik çadırla Bursa oldu.
Engelli Kadınlar, Eğitimle Engelleri Aşıyorlar
Kayseri'de Sabancı Vakfı, Türkiye İş Kururumu İl Müdürlüğü ve Kayseri Bedensel Engelliler Derneği'nin ortaklaşa düzenlediği, 'Okuyan, Çalışan ve Üreten Kadın Gücü Projesi' kapsamında işsiz 20 engelli kadına 'Ev Tekstili' eğitimi veriliyor.
Egsd'den Hazır Giyim Sektöründe Kariyer Çağrısı
Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD), 14-15 Kasım 2014 tarihlerinde düzenlenecek 3. İzmir İstihdam Zirvesi’nde, hazır giyim sektöründe çalışmak ve kariyer yapmak isteyenleri bilgilendirecek.