7 Şubat 2016 Pazar 10:13
DENEME

"Rio 2" 11 Nisan'da Sinemalarda

Haber: 'Rio 2' 11 Nisan'da Sinemalarda
31 Mart 2014 Pazartesi - 11:39 Bültenler [5851930]
Nisan 2011'de, 20th Century Fox Animasyon ve Blue Sky Studio "Rio" animasyon filmini hayata geçirdi ve film tüm dünyada büyük beğeni topladı.


Film dünya çapında rekor kıran "Ice Age","Ice Age: Dinozorların Şafağı" ve "Ice Age: Kıtalar Ayrılıyor" filmlerinin yönetmeni Carlos Saldanha'nın hayal gücünden doğdu. Saldanga uzun zamandır doğduğu yer olan Rio için bir aşk mektubu yazmak istiyordu, bu istediğini mesleğiyle özdeşleştirerek, şehrin yerlisi denilebilecek bir kuşun bu fevkalade şehirdeki hayat hikâyesini anlattı. Merakla beklenen Rio2 11 Nisan'da beyazperdede izleyiciyle buluşacak!

AMAZONLAR'A HOŞGELDİNİZ!

Mavili gayet evcil bir kuştur, fakat Harika çocuklarının kuştan çok insan gibi davrandıklarını belirtmektedir ve çocuklar hiçbir zaman kuş olmanın nasıl olduğunu bilemeyebilirler. Bu sebeple ait oldukları yere dönmeye karar verirler. Mavili seyahate çıkmak için biraz gönülsüzdür fakat Harika'yı üzmemek için gitmeyi kabul eder. Amazonlara doğru tüm aile ve yakın dostları uçmaya başlarlar. Ormana vardıklarında Harika'nın senelerdir görmediği babası ve arkadaşlarıyla karşılaşırlar fakat Amazonlar 'da büyük bir tehlike vardır, insanlar ormanı keşfetmişlerdir ve işler bir anda sarpa sarar…

Endonezya'dan Adanalı İş Adamlarına Yatırım ve İşbirliği Daveti
Adana Ticaret Odası (ATO) Başkanı Atila Menevşe, Endonezya ile Türkiye arasındaki ticaret ve yatırımın üst seviyelere çıkarılması konusunda çalışmalar yaptıklarını söyledi.
Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Tunus'ta
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : İHKİB heyetinin Tunuslu yetkililer ile toplantısı İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi ile röportaj Tunus Dış Yatırım Ajansı Başkanı Halil Labidi ile röportaj İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Hikmet Tanrıverdi, beraberindeki heyet ile Tunus'ta temaslarda bulundu.
Leke Jeans İflas Erteleme İstedi
Türkiye tekstil sektörünün önde gelen markalarından Leke Jeans yaşadığı mali darboğazı aşamayınca iflas erteleme istedi.
Uib'in Ocak Ayı İhracatı Yüzde 12.42 Azaldı
Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) aracılığıyla Ocak ayında yapılan ihracat, geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 12.42 azalarak 1 milyar 566 milyon dolar olarak gerçekleşti.
Hazırgiyim Sektöründen 'Suriyeli Çocuk İşçi' Haberlerine Yalanlama
Türkiye'de, BAZI ünlü markalar için üretim yapan firmalarda Suriyeli çocuk işçi çalıştırıldığına ilişkin haberlere Türk hazırgiyim sektörü temsilcileri tepki gösterdi.
Giyim Sanayicileri: Suriyeli Çocuk İşçi Çalıştırılması Mümkün Değil
Yasadışı yollarla Avrupa ülkelerine giden Suriyeli göçmenler kadar Türkiye’de bulunan Suriyeliler de gündem olmaya devam ediyor.
Denizli Sanayi Odası: İşverenler Umutlarını 2017'ye Kaydırdı
Denizli Sanayi Odası (DSO) Başkanı Müjdat Keçeci, vasıflı göçmenler Avrupa’ya giderken vasıfsız olanların Türkiye’de kaldığını, işverenlerin da umutlarını 2017 yılına kaydırdığını söyledi.
Batman'a Yatırım Yapan İş Adamı Gençlerin Göç Etmesini Önledi
Batman’da, harabeye dönen eski tekel binalarını tadilattan geçiren iş adamı Reşat Doğan, burada yaptığı tekstil fabrikasında 90 kişinin iş sahibi olmasını sağladı.
Perakende Sektörünün Bu Yıl ki Cirosu: 663 Milyar Lira
İstihdama katkısı ve ulaştığı ciro büyüklüğü ile Türkiye ekonomisinin en dinamik sektörlerinden biri olan perakende, 2018 yılı için çıtayı 880 milyar TL'ye yükseltti.
Rusların Ambargo Koyamadığı Tek Türk Firması
Rusya'nın, Türk mallarına ambargo uygulamasından etkilenmeyen Bursa'da bir firma, bu ülkenin bebekleri için vaftiz havlusu ve diğer ürünlerin ihracatını sürdürüyor.
  • Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Tunus'taTunus (AA) - İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Hikmet Tanrıverdi, beraberindeki heyet ile Tunus'ta temaslarda bulundu.
  • Ege'den Yapılan Tarım Ürünleri İhracatı Yüzde 66 DüştüRusya Federasyonu’nun 1 Ocak 2016 tarihi itibariyle Türkiye’den aldığı tarım ürünlerine yasak getirmesi, meyve sebze ihracatına olumsuz yansıdı.
  • Tekstil Sektöründe Suriyeli Çocuk İşçi Çalıştırıldığı İddiasıÖz İplik-İş Sendikası Genel Başkanı Murat İnanç, yabancı markalara üretim yapan bazı tekstil firmalarının Suriyeli çocuk işçi çalıştırdığı iddialarıyla ilgili, "Sendikaların bulunduğu yerde böyle bir çalışma şekli söz konusu olamaz" değerledirmesinde bulundu.
  • Yurtbay Seramik, En Yeni Ürünleriyle Unıcera Fuarı'nda23 - 27 Şubat tarihlerinde Tüyap Beylikdüzü'nde gerçekleştirilecek UNICERA 28. Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı'na katılarak en yeni ürünlerini Salon 3, Stand 309-321'de sergileyecek.
  • Satso Yönetim Kurulu Başkanı Kösemusul AçıklamasıSakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, 2016 yılının Türkiye için ekonomik anlamda stratejik bir yıl olacağını belirterek, iş dünyası olarak üretmeye, istihdam oluşturmaya, büyümeye ve ülke ekonomisini büyütmeye devam edeceklerini bildirdi.
  • Ekonomi Bakanlığından İhracat Değerlendirmesi AçıklamasıEkonomi Bakanlığından, ocak ayında Avrupa Birliği (AB) ülkelerine ihracatın geçen yılın aynı ayına göre yüzde 6,44 azalarak 4 milyar 680 milyon dolara gerilediği, AB'ye yapılan ihracatın genel ihracattan aldığı payın yüzde 50,8 seviyesinde gerçekleştiği bildirildi.
  • İhkib Başkanı Tanrıverdi Açıklamasıİstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Hikmet Tanrıverdi, H&M ve Next'e üretim yapan firmalarda Suriyeli çocuk işçi çalıştırıldığına ilişkin haberlerin Türkiye'nin rakipleri tarafından kasıtlı çıkarıldığını belirterek, bu kurgu habere imza atanları kınadıklarını duyurdu.
  • Toros Kadın İnisiyatifi'nden 50 Kadına Mesleki EğitimAdana Toros Kadın İnisiyatifi; İstihdam, Çevre, Kültür ve İşletme Kooperatifi tarafından uygulanan Avrupa Birliği fonlarından finanse edilen ’Kadına Yönelik Şiddet ve Ayrımcılığın Önlenmesinde Yenilikçi Yaklaşımlar Projesi kapsamında, 50 kadına mesleki eğitim verildi.
  • Ocak Ayının İhracat Şampiyonu OtomotivTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) verilerine göre Ocak ayında en fazla ihracatı 1 milyar 515 milyon dolar ile otomotiv sektörü yaptı.