25 Mayıs 2016 Çarşamba 17:52
DENEME

"Rio 2" 11 Nisan'da Sinemalarda

Haber: 'Rio 2' 11 Nisan'da Sinemalarda
31 Mart 2014 Pazartesi - 11:39 Bültenler [5851930]
Nisan 2011'de, 20th Century Fox Animasyon ve Blue Sky Studio "Rio" animasyon filmini hayata geçirdi ve film tüm dünyada büyük beğeni topladı.


Film dünya çapında rekor kıran "Ice Age","Ice Age: Dinozorların Şafağı" ve "Ice Age: Kıtalar Ayrılıyor" filmlerinin yönetmeni Carlos Saldanha'nın hayal gücünden doğdu. Saldanga uzun zamandır doğduğu yer olan Rio için bir aşk mektubu yazmak istiyordu, bu istediğini mesleğiyle özdeşleştirerek, şehrin yerlisi denilebilecek bir kuşun bu fevkalade şehirdeki hayat hikâyesini anlattı. Merakla beklenen Rio2 11 Nisan'da beyazperdede izleyiciyle buluşacak!

AMAZONLAR'A HOŞGELDİNİZ!

Mavili gayet evcil bir kuştur, fakat Harika çocuklarının kuştan çok insan gibi davrandıklarını belirtmektedir ve çocuklar hiçbir zaman kuş olmanın nasıl olduğunu bilemeyebilirler. Bu sebeple ait oldukları yere dönmeye karar verirler. Mavili seyahate çıkmak için biraz gönülsüzdür fakat Harika'yı üzmemek için gitmeyi kabul eder. Amazonlara doğru tüm aile ve yakın dostları uçmaya başlarlar. Ormana vardıklarında Harika'nın senelerdir görmediği babası ve arkadaşlarıyla karşılaşırlar fakat Amazonlar 'da büyük bir tehlike vardır, insanlar ormanı keşfetmişlerdir ve işler bir anda sarpa sarar…

Diyarbakır'da Kadın Sağlığı Eğitimi Sürüyor
Diyarbakır'da 15-69 yaş arası toplam 505 bin 208 kadına ulaşılması hedeflenen Kadın Sağlığı Eğitim Projesi devam ediyor.
22'inci Uluslararası Ev Tekstili Fuarı, bugün başladı
Halley Duvar Kâğıtları, 17 – 21 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı'nda yeni koleksiyonlarını hem sektörün hem de tüketicilerin beğenisine sunacak.
Pamuk Destek Fiyatının Erken Açıklanması Talebi
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : -Pamuk tarlasında çalışan işçiler (ARŞİV) -Pamuklardan detay (ARŞİV) -Seyhan Ziraat Odası Başkanı Süleyman Girmen'in konuşması -Ekim için tarla süren tarım aracı (ARŞİV) -Üretici Cengiz Özdemir'in konuşması Pamuk destek fiyatının erken açıklanması talebi Seyhan Ziraat Odası Başkanı Girmen: "Ülkemizin ihtiyacı olan pamuğun çok büyük bir kısmını biz üretmeye talibiz" "Bu bölge katma değeri daha yüksek olan pamuk ve soya gibi ürünlere yönlendirilmeli, destekleme primlerinin yeterli ve zamanında yapılacak açıklamalarla duyurulması çiftçilerin yeniden bu ürüne yönelmesine imkan sağlayacaktır" Seyhan Ziraat Odası Başkanı Süleyman Girmen, ülkenin ihtiyacı olan pamuğun çok büyük bir kısmını üretmeye talip olduklarını belirterek, "Bu bölge katma değeri daha yüksek olan pamuk ve soya gibi ürünlere yönlendirilmeli, destekleme primlerinin yeterli ve zamanında, yapılacak açıklamalarla duyurulması çiftçilerin yeniden bu ürüne yönelmesine imkan sağlayacaktır" dedi.
Çetmen'den Uşak'ta görkemli açılış
Mobilya sektöründe 54 yılı geride bırakan ve yaklaşık bin 800 kişiye istihdam sağlayan İzmir'in köklü firmalarından Çetmen, Uşak'taki ikinci mağazasını görkemli bir törenle açtı.
İhracatımızın Gerilemesinde En Büyük Etken Emtia Fiyatlarının Gerilemesi Oldu"
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Toplantıya katılanlar Mehmet Büyükeşi'nin açıklamaları görüntüleri. Nisan ayı ihracat rakamları açıklandı (2) TİM Başkanı Büyükekşi: "İhracatımızın gerilemesinde en büyük etken emtia fiyatlarının gerilemesi oldu" "Sektörel bazda nisan ayında en fazla ihracatı 2 milyar 47 milyon dolarla geçen yılın aynı ayına göre yüzde 11,5 artış gösteren otomotiv endüstrisi gerçekleştirdi" "Miktar bazında 12 sektörümüzde ihracat artışı yaşanırken, 14 sektörde ihracatımız geriledi" Türkiye İhracatçılar Mecisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, ihracatın gerilemesinde en büyük etkenin emtia fiyatlarının gerilemesi olduğunu bildirdi.
3 Katlı Bir İş Yerinde Patlama Meydana Geldi, 2 Kişi Yaralandı
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Olay yerine ambulansın gelmesi İtfaiye ekiplerinin yangına müdahalesi İşyeri yanan esnafın ağlaması Yangının çevredeki işyerlerine sıçraması Vatandaşlardan detay İtfaiye aracının gelmesi Kütahya Valisi Şerif Yılmaz'ın açıklamaları - Kentte üç katlı bir alışveriş mağazasında patlama sonrası başlayan yangın kontrol altına alındı 4 iş yerinin kullanılamaz hale geldiği, iki metruk evin yandığı olayda yaralanan iki çocuk, hastaneye kaldırıldı Kütahya'da üç katlı bir iş yerindeki patlamanın ardından çıkan yangın kontrol altına alındı.
Tekstil'in Devleri Kahramanmaraş'ta Buluştu
Kahramanmaraş'ta 2. düzenlenen Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı, düzenlenen törenle kapılarını ziyaretçilere açtı.
Terör Olayları Yatırımcıları Etkiledi
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Tekstil atölyesinde çalışanlar Tekstil Atölyesi sahibi Emirhan Uludil ile röportaj Çalışanlardan Birsen Yılmaz ile röportaj Terör olayları yatırımcıları etkiledi Doğu Anadolu Bölgesinde yaşanan terör olayları, Bitlis'teki yatırımcıları olumsuz etkiledi Doğu Anadolu Bölgesinde yaşanan terör olayları, Bitlis'teki yatırımcıları olumsuz etkiledi.
Alman Tekstilciler Kahramanmaraş'ta İncelemelerde Bulundu
Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO)'nın katkısı ile şehre gelen Alman alım heyeti, tekstil ve konfeksiyon üreticileri ile bir araya geldi.
İşsiz Gençlere Meslek Eğitimi
Diyarbakır'da işsiz gençlerin meslek edinmeleri için DESOB tarafından hazırlanan Girişimcilik ve İş Danışmanlığı Merkezi Projesi hayata geçirildi.