5 Ağustos 2015 Çarşamba 13:24
DENEME

"Rio 2" 11 Nisan'da Sinemalarda

Haber: 'Rio 2' 11 Nisan'da Sinemalarda
31 Mart 2014 Pazartesi - 11:39 Bültenler [5851930]
Nisan 2011'de, 20th Century Fox Animasyon ve Blue Sky Studio "Rio" animasyon filmini hayata geçirdi ve film tüm dünyada büyük beğeni topladı.


Film dünya çapında rekor kıran "Ice Age","Ice Age: Dinozorların Şafağı" ve "Ice Age: Kıtalar Ayrılıyor" filmlerinin yönetmeni Carlos Saldanha'nın hayal gücünden doğdu. Saldanga uzun zamandır doğduğu yer olan Rio için bir aşk mektubu yazmak istiyordu, bu istediğini mesleğiyle özdeşleştirerek, şehrin yerlisi denilebilecek bir kuşun bu fevkalade şehirdeki hayat hikâyesini anlattı. Merakla beklenen Rio2 11 Nisan'da beyazperdede izleyiciyle buluşacak!

AMAZONLAR'A HOŞGELDİNİZ!

Mavili gayet evcil bir kuştur, fakat Harika çocuklarının kuştan çok insan gibi davrandıklarını belirtmektedir ve çocuklar hiçbir zaman kuş olmanın nasıl olduğunu bilemeyebilirler. Bu sebeple ait oldukları yere dönmeye karar verirler. Mavili seyahate çıkmak için biraz gönülsüzdür fakat Harika'yı üzmemek için gitmeyi kabul eder. Amazonlara doğru tüm aile ve yakın dostları uçmaya başlarlar. Ormana vardıklarında Harika'nın senelerdir görmediği babası ve arkadaşlarıyla karşılaşırlar fakat Amazonlar 'da büyük bir tehlike vardır, insanlar ormanı keşfetmişlerdir ve işler bir anda sarpa sarar…

İşadamı Afyonlu'dan İzmir'in Stat Sorununa Çözüm Önerisi
İzmir'de geçtiğimiz sezondan bu yana devam eden stat sorunu kulüpleri ve futbolseverleri canından bezdirirken, Fransa'da yaşayan İzmirli işadamı Faik Afyonlu, yıkım aşamasında olan ve henüz yeniden inşa ihalesi bile yapılmayan Alsancak Stadı'nı 45 günde maç oynanır hale getirebileceğini açıkladı.
Arazisini Mehmetçik Vakfına Bağışladı
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bağışlanan arazinin detayları- Bağışçıya plaket takdimi- Mehmetçik Vakfı Genel Müdürü Büyükkantarcıoğlu'nun açıklaması- Bağışçı iş adamı Yılmaz'ın açıklaması - İstanbul'da tekstil işi ile uğraşan 82 yaşındaki hayırsever iş adamı Yılmaz, Çanakkale'nin Gelibolu ilçesindeki 85 dönüm arazisini Mehmetçik Vakfına verdi- Mehmetçik Vakfı Genel Müdürü Büyükkantarcıoğlu: "Çok değerli, çok kıymetli bir arazi. Maddi değerinin yanı sıra manevi değeri de çok yüksek" İstanbul'da tekstil sektöründe yer alan hayırsever iş adamı Nusreddin Yılmaz, Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde üç parçadan oluşan 85 dönüm arazi ve bazı gayrimenkullerini Mehmetçik Vakfına bağışladı.
Uib'in Temmuz İhracatı Yüzde 17.8 Azaldı
Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) aracılığıyla Temmuz ayında yapılan ihracat 1 milyar 741.1 milyon dolar olarak gerçekleşti.
7 Ayın İhracatı 84,4 Milyar Dolar
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) verilerine göre Temmuz ayında ihracat geçen senenin aynı dönemine oranla yüzde 13 düşerek 10 milyar 857 milyon dolar oldu.
10. Alaçatı Moda ve Sanat Festivali Başladı
Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) tarafından düzenlenen 10. Alaçatı Moda ve Sanat Festivali (Millfest) başladı.
Yurtdışındaki İşçiler İçin Elbise Üretmeye Hazırlanıyor
ERCAN ÜSLÜ / SAMSUN İş elbiseleri üreten girişimci Beyhan Demiroğlu, yurtdışına odaklandı.
Sürdürülebilir Kalkınma
BEBKA Yönetim Kurulu Temmuz ayı toplantısı Bursa Valisi Münir Karaloğlu başkanlığında toplandı.
Ev Tekstili Ürünlerinde Kanserojen Maddelere Dikkat
TETSİAD, Uzakdoğu'dan ülkemize giren ve içerisinde azo boyar madde barındıran ürünlerin zararlarına dikkat çekiyor.
Somalı Kadınlar, 'Önce Kadın' Programı ile İş Sabihi Oldu
Manisa'nın Soma ilçesinde yaşanan maden faciasının ardından ilçedeki kadınlara yönelik, gelir yaratan bir iş modeli oluşturmak üzere Türkiye Vodafone Vakfı, Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) ve Soma Belediyesi’nin işbirliği ile Aralık 2014’te hayata geçirilen 'Soma’da Önce Kadın Eğitim ve Üretim Merkezi' ilk mezunlarını verdi.
Çözüm Süreciyle Birlike Bitlis'ten Dünyaya Tekstil İhracatı
Bitlisli İşadamı Emirhan Uludil, çözüm süreciyle birlikte memleketine dönerek, 15 ay önce açtığı tekstil fabrikasında ürettiği ürünleri başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere Fransa ve İngiltere gibi çeşitli ülkeler ihraç ediyor.
  • Giyim Sektörünün 2023 HedefiTürkiye Giyim Sanayicileri Derneği Başkanı Şeref Fayat, giyim sektörünün 2023 yılında 60 milyar dolar ihracat hedeflediğini bildirdi.
  • Alaçatı'da Moda ve Sanat FestivaliEge Giyim Sanayicileri Derneğince (EGSD) 31 Temmuz-3 Ağustos'ta Alaçatı MILLFEST Moda ve Sanat Festivali düzenleneceği bildirildi.
  • Sendikalı İşçi Sayısı 131 Bin ArttıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının 2015 yılı Temmuz ayı istatistiklerine göre, Türkiye'deki toplam 12 milyon 744 bin 685 işçiden, 1 milyon 429 bin 56'sı sendika üyesi. 2015 yılı Ocak ayına göre sendikalı işçi sayısı 131 bin 592 artarken; sendikalılaşma oranı yüzde 11,21'e yükseldi.
  • Alaçatı Moda ve Sanata Doyacak Alaçatı, konserli defile ile bir ilke imza atacak
  • Messe Frankfurt Istanbul Pr Ajansını SectiMesse Frankfurt Istanbul Uluslararası Fuarcılık, stratejik iletişim danışmanlığı ve operasyonel PR hizmetleri için prEkstra Pazarlama ve İletişim Danışmanlığı'nı seçti.
  • Türkiye'nin Pamuk İthalatı 1 Milyon Tona Koşuyorİhracatta lokomotif sektörleri hazır giyim ve tekstilin ana hammaddesi olan ve ekonomiye 35 milyar dolar katma değer sağlayan pamukta Türkiye, dünyanın üçüncü büyük ithalatçısı konumuna geldi.
  • Dokuma Kursu'nu Bitiren Kursiyerlere SertifikaAntakya Yıldız-Selahattin Mıstıkoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Hatay İŞKUR işbirliğiyle gerçekleştirilen Mekikli Dokuma Kursu'nu tamamlayan kursiyerlere sertifikaları törenle verildi.
  • Çırak Bulamayınca 51 Yaşındaki Komşusunu Yanına AldıDenizli'de yarım asırdır terzilik yapan ve son yıllarda çırak bulmakta sıkıntı yaşadıklarını söyleyen 60 yaşındaki Halil Türk, mesleğinin devam etmesi için çırak bulamayınca çareyi emekli komşusu 51 yaşındaki Halil Dikmen'i yanına çırak olarak aldı.
  • Menderesstore 6. Mağazasını Zeytinburnu'nda AçtıEv tekstil ürünlerinde Türkiye'nin ihracat şampiyonu olan Menderes Tekstil'in ürünlerini tüketiciyle buluşturduğu Menderes Store'ların 6.sı İstanbul-Zeyntinburnu'nda hizmete girdi.