31 Temmuz 2014 Perşembe 10:21

"Rio 2" 11 Nisan'da Sinemalarda

Haber: 'Rio 2' 11 Nisan'da Sinemalarda
31 Mart 2014 Pazartesi - 11:39 Bültenler [5851930]
Nisan 2011'de, 20th Century Fox Animasyon ve Blue Sky Studio "Rio" animasyon filmini hayata geçirdi ve film tüm dünyada büyük beğeni topladı.


Film dünya çapında rekor kıran "Ice Age","Ice Age: Dinozorların Şafağı" ve "Ice Age: Kıtalar Ayrılıyor" filmlerinin yönetmeni Carlos Saldanha'nın hayal gücünden doğdu. Saldanga uzun zamandır doğduğu yer olan Rio için bir aşk mektubu yazmak istiyordu, bu istediğini mesleğiyle özdeşleştirerek, şehrin yerlisi denilebilecek bir kuşun bu fevkalade şehirdeki hayat hikâyesini anlattı. Merakla beklenen Rio2 11 Nisan'da beyazperdede izleyiciyle buluşacak!

AMAZONLAR'A HOŞGELDİNİZ!

Mavili gayet evcil bir kuştur, fakat Harika çocuklarının kuştan çok insan gibi davrandıklarını belirtmektedir ve çocuklar hiçbir zaman kuş olmanın nasıl olduğunu bilemeyebilirler. Bu sebeple ait oldukları yere dönmeye karar verirler. Mavili seyahate çıkmak için biraz gönülsüzdür fakat Harika'yı üzmemek için gitmeyi kabul eder. Amazonlara doğru tüm aile ve yakın dostları uçmaya başlarlar. Ormana vardıklarında Harika'nın senelerdir görmediği babası ve arkadaşlarıyla karşılaşırlar fakat Amazonlar 'da büyük bir tehlike vardır, insanlar ormanı keşfetmişlerdir ve işler bir anda sarpa sarar…

Kaya Resimleri İçin Harekete Geçtiler
Aydın ve Muğla ili sınırları içinde bulunan Beşparmak Dağları'ndaki (Latmos) dünyada eşi bulunmayan kaya resimlerinin koruma altına alınması için Uluslararası Kaya Sanat Organizasyonları Federasyonu, ilgili bakanlıklarla iletişime geçmeye hazırlanıyor.
Zafer Nibali'nin!
101. Fransa Bisiklet Turu'nda koşulan 21 etap sonunda, en yakın rakibinin 7 dakika 37 saniye önünde yer alan Astana takımından İtalyan Vincenzo Nibali, genel klasmanda birinciliğin sahibi oldu.
İsrail'in Gazze saldırıları protesto edildi (2) -
Filistin derneklerinin öncülüğünde Kuzey Garı önünde toplanan grup güvenlik tedbirleri altında AB kurumlarının yakınındaki Jean Rey Meydanı'na hareket etti.
İsrail'in Gazze saldırıları protesto edildi -
Filistin derneklerinin öncülüğünde Kuzey Garı önünde toplanan grup güvenlik tedbirleri altında AB kurumlarının yakınındaki Jean Rey Meydanı'na hareket etti.
Macaristan'da Ricciardo Sürprizi
Formula 1'de sezonun 11. yarışı Macaristan Grand Prix'sini, Red Bull-Renault takımından Daniel Ricciardo kazandı.
Zorunlu Göçle Geldiği Kapıkule'de Seçim Kurulu Başkanı Oldu
Bulgaristan'da Todor Jivkov'un uyguladığı asimilasyon politikası sonrası, trenlere bindirerek zorunlu göç ile Türkiye'ye gönderilenler arasında bulunan ve Hukuk Fakültesi'ni bitirerek Hakim olan Leman Özgür Tosun, utanç treninden indiği Kapıkule'de Cumhurbaşkanlığı seçimleri için kurulan sandık kurulunun başkanı oldu.
Fransa'da Tony Martin'in Zaferi
101. Fransa Bisiklet Turu'nun bireysel zamana karşı koşulan 20. etabını, Tony Martin kazandı.
Macaristsan Gp'de Pole Poziyonu Rosberg'in
Macaristan Grand Prix'sinde ilk cep Mercedes'in Alman pilotu Rosberg'in oldu.
Formula 1 Dünya Şampiyonası
Macaristan Grand Prix'sinde ilk cep Mercedes'in Alman pilotu Rosberg'in oldu.
Yatırımcı Rehberi
Borsa İstanbul'da geçen hafta içinde işlem gören hisse senetlerinin, piyasa değerleri, TL olarak en düşük fiyatları, en yüksek fiyatları ve kapanış fiyatlarıyla önceki hafta sonuna göre değişim oranları şöyle:
  • Fransa Bisiklet Turu'nda Zafer Nibali'nin21 etaplık tur sonunda en yakın rakibinin 7 dakika 37 saniye önünde yer alan Astana'nın İtalyan bisikletçisi Nibali, birinciliği elde etti.
  • Brüksel'de İsrail'i ProtestosuYaklaşık 5 bin kişi, Gazze'deki katliamı lanetledi, AB'nin İsrail'e yaptırım uygulmasını istedi.
  • Ricciardo Macaristan'da ZirvedeFormula 1'de sezonun 11. yarışı Macaristan Grand Prix'sini, Red Bull Renault takımından Daniel Ricciardo kazandı.
  • Yunan Bakan Avramopulos, Avrupa Komisyonu Üyesi OlacakYunanistan’da, koalisyon hükümeti Savunma Bakanı Dimitris Avramopulos, Avrupa Komisyonu üyeliğine atandı.
  • Fransa Bisiklet TuruTurun bireysel zamana karşı koşulan 20. etabını, Omega Pharma Quick Step'in Alman bisikletçisi Martin kazandı Astana takımının İtalyan sporcusu Nibali, son etaba genel klasmanda lider durumda başlayacak.
  • İsrail'in Gazze'ye saldırıları -İsrail'in Gazze'ye saldırıları, Belçika'nın başkenti Brüksel'de protesto edildi.
  • İsrail'in Gazze'ye SaldırılarıSaldırılar, Belçika'nın başkenti Brüksel'de protesto edildi.
  • Fransa Bisiklet TuruTurun 19. etabını, Garmin Sharp takımının Litvanyalı bisikletçisi Navardauskas kazandı Astana takımının İtalyan sporcusu Nibali, genel klasmandaki liderliğini sürdürdü.
  • Borsada Günlük İşlemlerBorsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, TL olarak bugünkü birinci ve ikinci seans kapanış, en düşük ve en yüksek fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle: