28 Haziran 2016 Salı 23:23
DENEME

"Rio 2" 11 Nisan'da Sinemalarda

Haber: 'Rio 2' 11 Nisan'da Sinemalarda
31 Mart 2014 Pazartesi - 11:39 Bültenler [5851930]
Nisan 2011'de, 20th Century Fox Animasyon ve Blue Sky Studio "Rio" animasyon filmini hayata geçirdi ve film tüm dünyada büyük beğeni topladı.


Film dünya çapında rekor kıran "Ice Age","Ice Age: Dinozorların Şafağı" ve "Ice Age: Kıtalar Ayrılıyor" filmlerinin yönetmeni Carlos Saldanha'nın hayal gücünden doğdu. Saldanga uzun zamandır doğduğu yer olan Rio için bir aşk mektubu yazmak istiyordu, bu istediğini mesleğiyle özdeşleştirerek, şehrin yerlisi denilebilecek bir kuşun bu fevkalade şehirdeki hayat hikâyesini anlattı. Merakla beklenen Rio2 11 Nisan'da beyazperdede izleyiciyle buluşacak!

AMAZONLAR'A HOŞGELDİNİZ!

Mavili gayet evcil bir kuştur, fakat Harika çocuklarının kuştan çok insan gibi davrandıklarını belirtmektedir ve çocuklar hiçbir zaman kuş olmanın nasıl olduğunu bilemeyebilirler. Bu sebeple ait oldukları yere dönmeye karar verirler. Mavili seyahate çıkmak için biraz gönülsüzdür fakat Harika'yı üzmemek için gitmeyi kabul eder. Amazonlara doğru tüm aile ve yakın dostları uçmaya başlarlar. Ormana vardıklarında Harika'nın senelerdir görmediği babası ve arkadaşlarıyla karşılaşırlar fakat Amazonlar 'da büyük bir tehlike vardır, insanlar ormanı keşfetmişlerdir ve işler bir anda sarpa sarar…

Pamukta Talep Artıyor, Üretim Düşüyor
Adana Çiftçiler Birliği Başkanı Mutlu Doğru, tekstil sanayinin gelişmesine, pamuk ihtiyacının her geçen gün artmasına rağmen Türk çiftçisinin pamuğu terk etmesini, ekonomik olarak açıklamanın mümkün olmadığını söyledi.
12 sektör için İran rehberi
KPMG Türkiye Yönetim Danışmanlığı'nın DEİK ve TİM işbirliğiyle hazırladığı İran raporu, dikkatlerin ülkedeki 250 milyar dolarlık yatırım fırsatı barındıran sektörlere çevrilmesine neden oldu.
Diyarbakır'da Terör Bitti, Yatırımcılar Bölgede, Binlerce Vatandaş İşe Girecek
Diyarbakır'da kurulacak Tekstil Organize Sanayi Bölgesine 120 firmanın gelmesi ve 7 bin 500 kişiye iş sağlanması hedefleniyor.
Gönye Tasarım'dan Yaşam Dolu İç Mekanlar
Mimar Yelin Evcen ve İç Mimar Gönül Ardal, markalı konut ve ofis projelerinin iç mekanlarını farklılaştırmak ve fonksiyonun yanısıra samimiyet katabilmek amacıyla 360 derece tasarım yaklaşımıyla tüm detaylar için çözüm üretiyor.
Burhanettin Çoban, CHP İzmir Milletvekili Purçu'nun İddiasına Cevap Verdi
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Özcan Purçu'nun iddiasına cevap verdi.
Her Şey Kızım İçin
Denizli'de yaşayan Özlem Barkahan (31) aşırı kiloları nedeniyle çocuk sahibi olamamanın acısı ile yaşarken doktorların tavsiyesi ile hamile kalmak için zayıflamaya karar verdi ve 120 kilodan 80 kiloya kadar zayıfladı.
Optimum'da İndirim Fırsatları "Bayram" Ettiriyor
Türkiye'nin ve dünyanın ünlü moda markalarını Adanalılarla buluşturan Optimum Alışveriş Merkezi'nde Ramazan Bayramı öncesi "büyük bayram indirimi" başladı.
Tttsd Yönetim Kurulu Başkanı Canpolat
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: TTTSD Yönetim Kurulu Başkanı Canpolat ile röportaj TTTSD Yönetim Kurulu Başkanı Canpolat: "Dünya markalarının istediği ürünlere bakın, Türkiye'de üretilen kumaşlardan yapılıyor.
Hazır Giyim Sanayicisi Tekstil Mühendisi Avına Çıktı
Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği ile İTÜ Tekstil Teknolojileri ve Tasarımı Fakültesi'nin ortaklaşa düzenlediği "Tekstil Mühendisliği Öğrencileri Kariyer Günleri"nde yeni mezun mühendisler şirket yöneticileri ile buluştu.
'Hazır Giyimde Kilo Başına İhracatı 75 Dolara Çıkardık"
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Alışveriş yapan turistlerden detaylar -Dosso Dossi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eraslan'ın konuşması "Hazır giyimde kilo başına ihracatı 75 dolara çıkardık" İş ve tatili birleştiren tarzıyla bilinen Dosso Dossi Fashion Show, bölgesel sorunlar nedeniyle daralan pazara alternatif olarak sunduğu VIP konseptiyle Antalya'da başladı Dosso Dossi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Eraslan: "Türkiye'nin hazır giyim ihracatında kilogram başına ortalama satış geliri 24 dolarken, yeni konseptimizle hazır giyimin değerine değer katıp kilogram başına ihracat birim fiyatımızı ortalama 75 dolar düzeyine çıkardık" "Bizim Rusya'yla politik sıkıntılarımız ve uçak kriziyle başlayan süreç de durumu çok etkilemekte.
  • Pamukta Üretici Alternatif Gübreye DöndüEge Bölgesi'ndeki pamuk üreticileri, el yapımı patlayıcı yapımında kullanılması nedeniyle satışı yasaklanan nitratlı gübreler yerine alternatif gübrelere yöneldi.
  • İngiltere'nin AB'den Ayrılma KararıBursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, İngiltere'nin Avrupa Birliğinden (AB) ayrılma kararına ilişkin, "İş dünyası olarak bu kararı sakin ve temkinli izlemeliyiz.
  • Budapeşte'de "Geleneksel Türk El Örgüsü Çorapları Sergisi"Budapeşte Yunus Emre Enstitüsü'nde "Geleneksel Türk El Örgüsü Çorapları" isimli sergi açıldı.
  • İngiltere'nin AB'den Ayrılma KararıBirleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sami Kariyo, Birleşik Krallık'ta yapılan Avrupa Birliği (AB) referandumundan çıkan Brexit (AB'den ayrılma) kararı sonrası poundun dolar ve avro karşısında yüzde 10 civarında değer kaybettiğini belirterek, "Bunun kalıcı olmayacağına inanıyorum.
  • İngiltere'nin AB'den Ayrılma KararıAnadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Mustafa Koca, Birleşik Krallık'ta yapılan Avrupa Birliği (AB) referandumundan çıkan Brexit (AB'den ayrılma) kararının, İngiltere ile Türkiye arasındaki ticareti etkilemeyeceğini düşündüklerini bildirdi.
  • İthib'den Kimsesizlerle İftarTekstil sektörünün önde gelen sivil toplum örgütlerinin başkanları ve yöneticileri, kimsesiz çocuklar ve yaşlılarla iftar yaptıİstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliğinin (İTHİB) ev sahipliğinde düzenlenen iftar, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının Bahçelievler Kampüsünde gerçekleştirildi.
  • Btso Başkanı Burkay'dan İncelemeBursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, odaca yaptırdıkları "Tekstil ve Teknik Tekstil Mükemmeliyet Merkezi", "İleri Kompozit Mükemmeliyet Merkezi" ve "Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi"nde incelemelerde bulundu.
  • Bayram Alışveriş Günleri" 24 Haziran'da BaşlayacakHazır giyimden ayakkabıya, kozmetikten hediyelik eşyaya, çocuk giyiminden çikolata ve şekerlemeye kadar binlerce ürünün yer alacağı "Bayram Alışveriş Günleri", 24 Haziran'da başlayacak.
  • Avrupa Futbol Şampiyonası'nda Formaların Yırtılmasıİstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Hikmet Tanrıverdi, Fransa'da düzenlenen Avrupa Futbol Şampiyonası'nda İsviçre A Milli Takımı oyuncularının formalarının neden yırtıldığını ortaya koymak için yetkin bir laboratuvarda incelenmesi gerektiğini belirterek, "Yırtılan formaları bize göndersinler, sorunun nedenini ortaya çıkaralım" dedi.