28 Mart 2015 Cumartesi 11:17

"Rio 2" 11 Nisan'da Sinemalarda

Haber: 'Rio 2' 11 Nisan'da Sinemalarda
31 Mart 2014 Pazartesi - 11:39 Bültenler [5851930]
Nisan 2011'de, 20th Century Fox Animasyon ve Blue Sky Studio "Rio" animasyon filmini hayata geçirdi ve film tüm dünyada büyük beğeni topladı.


Film dünya çapında rekor kıran "Ice Age","Ice Age: Dinozorların Şafağı" ve "Ice Age: Kıtalar Ayrılıyor" filmlerinin yönetmeni Carlos Saldanha'nın hayal gücünden doğdu. Saldanga uzun zamandır doğduğu yer olan Rio için bir aşk mektubu yazmak istiyordu, bu istediğini mesleğiyle özdeşleştirerek, şehrin yerlisi denilebilecek bir kuşun bu fevkalade şehirdeki hayat hikâyesini anlattı. Merakla beklenen Rio2 11 Nisan'da beyazperdede izleyiciyle buluşacak!

AMAZONLAR'A HOŞGELDİNİZ!

Mavili gayet evcil bir kuştur, fakat Harika çocuklarının kuştan çok insan gibi davrandıklarını belirtmektedir ve çocuklar hiçbir zaman kuş olmanın nasıl olduğunu bilemeyebilirler. Bu sebeple ait oldukları yere dönmeye karar verirler. Mavili seyahate çıkmak için biraz gönülsüzdür fakat Harika'yı üzmemek için gitmeyi kabul eder. Amazonlara doğru tüm aile ve yakın dostları uçmaya başlarlar. Ormana vardıklarında Harika'nın senelerdir görmediği babası ve arkadaşlarıyla karşılaşırlar fakat Amazonlar 'da büyük bir tehlike vardır, insanlar ormanı keşfetmişlerdir ve işler bir anda sarpa sarar…

Organik Giysi İhracatıyla Madalyayı Kaptı
Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği üyesi Seyfeli Dış Ticaret, Türkiye’de hızla büyüyen organik giyim ürünleri ihracatında gösterdiği başarı ile madalya kazandı.
Ehkib Yıllık 2,5 Milyon Dolar ve Üzeri İhracat Yapan Üyelerini Ödüllendirdi
Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (EHKİB), 2014 yılında Türkiye’ye 1 milyar 231 milyon dolar döviz kazandıran 68 üyesini ödüllendirdi.
En Çok İhracat Yapan Egeli Hazır Giyimciler Ödüllendirilecek
Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (EHKİB), 2014 yılında Türkiye’ye 1 milyar 231 milyon dolar döviz kazandıran 68 üyesi için 26 Mart 2015 Perşembe günü Ege İhracatçı Birlikleri’nde ödül töreni düzenleyecek.
Hazırgiyim Sektörü 'Hayali İhracatçı' Yaftasını Hak Etmiyor"
İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi, 20 yılda 233 milyar dolar ihracat gerçekleştiren hazır giyim sektörünün, "hayali ihracatçı" yaftasını hak etmediğini vurguladı.
Tekstil İhracatçısı Vergiden Şikayetçi: Kaçakçılığı Teşvik Ediyor
Tekstil ve giyim ihracatçısı vergi oranlarından şikayet etti.
Bauhaus'ta 100'üncü Yıl Sergisi
Berlin'deki Arşiv, Bauhaus'un dünya çapındaki en büyük koleksiyonuna sahip. 2019'da Bauhaus'un 100'üncü yılı şerefine yapılacak büyük tadilat öncesi ziyaretçilere kapılarını açan müzede en yeni 100 parça görülebilir.
Bursa'dan Paris'e Kumaştan Köprü
Fransa Moda Federasyonu tarafından, Paris Moda Haftası’na davet edilen ünlü modacı Atıl Kutoğlu, Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) işbirliğiyle, Bursa’da kentin geçmiş tekstil kültüründen hareketle hazırlanan özel kumaşlarla Sonbahar/Kış '15/16 koleksiyonunu modanın merkezi Paris'te uluslararası kamuoyuna ve moda otoritelerine tanıttı.
Erzurum Mobilya Fuarı Bir Hafta Daha Açık Kalacak
Doğu Anadolu Bölgesi'nin ilk Mobilya, Beyaz Eşya ve Ev Tekstili Fuarını ilk 5 günde 30 bin kişinin ziyaret etmesi üzerine, fuar organizasyonu uzatıldı.
İran El Sanatları Yenimek'te
Yenimahalle Belediyesi çatısı altında çalışmalarına devam eden YENİMEK Meslek Edindirme ve Hobi Kursları, el sanatlarının en ihtişamlısına ev sahipliği yapacak.
Hayali İhracat Soruşturmasında AK Partili Aday Gözaltına Alındı
Dün başlayan, ünlü iş adamlarının yakalandığı 'hayali ihracat operasyonu' sürüyor. Gözaltına alınanlar arasında AK Parti aday adayı Cüneyt Dizdar da bulunuyor.