29 Mayıs 2015 Cuma 23:03

"Rio 2" 11 Nisan'da Sinemalarda

Haber: 'Rio 2' 11 Nisan'da Sinemalarda
31 Mart 2014 Pazartesi - 11:39 Bültenler [5851930]
Nisan 2011'de, 20th Century Fox Animasyon ve Blue Sky Studio "Rio" animasyon filmini hayata geçirdi ve film tüm dünyada büyük beğeni topladı.


Film dünya çapında rekor kıran "Ice Age","Ice Age: Dinozorların Şafağı" ve "Ice Age: Kıtalar Ayrılıyor" filmlerinin yönetmeni Carlos Saldanha'nın hayal gücünden doğdu. Saldanga uzun zamandır doğduğu yer olan Rio için bir aşk mektubu yazmak istiyordu, bu istediğini mesleğiyle özdeşleştirerek, şehrin yerlisi denilebilecek bir kuşun bu fevkalade şehirdeki hayat hikâyesini anlattı. Merakla beklenen Rio2 11 Nisan'da beyazperdede izleyiciyle buluşacak!

AMAZONLAR'A HOŞGELDİNİZ!

Mavili gayet evcil bir kuştur, fakat Harika çocuklarının kuştan çok insan gibi davrandıklarını belirtmektedir ve çocuklar hiçbir zaman kuş olmanın nasıl olduğunu bilemeyebilirler. Bu sebeple ait oldukları yere dönmeye karar verirler. Mavili seyahate çıkmak için biraz gönülsüzdür fakat Harika'yı üzmemek için gitmeyi kabul eder. Amazonlara doğru tüm aile ve yakın dostları uçmaya başlarlar. Ormana vardıklarında Harika'nın senelerdir görmediği babası ve arkadaşlarıyla karşılaşırlar fakat Amazonlar 'da büyük bir tehlike vardır, insanlar ormanı keşfetmişlerdir ve işler bir anda sarpa sarar…

Atıl Kutoğlu'nun "Modern Osmanlılar" Temalı Defilesi Podyumda
Defileden görüntüler Bursa'da Atıl Kutoğlu defilesi- Modacı Atıl Kutoğlu'nun, Paris'te moda haftasında sergilenen "Modern Osmanlılar" temalı defilesi, izleyenlerin beğenisine sunuldu Ünlü modacı Atıl Kutoğlu'nun Paris'teki moda haftasında sergilenen "Modern Osmanlılar" temalı defilesi, Bursa'da, İnovasyon ve Tasarım Buluşmaları "FİAT Fasion night" kapsamında gösterildi.
Bursa'da 'Ev ve Stil Fuarı' Açıldı
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ile TÜYAP Bursa işbirliğinde gerçekleştirilen 'Ev ve Stil Fuarı', kapılarını bugün açtı.
169 Ülkeye İhracat Yapıyorlar
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - DAİB Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Şengel ile röportaj, 169 ülkeye ihracat yapıyorlar- Doğu Anadolu Bölgesi'nde 17 ilin bağlı olduğu birlik tarafından, geçen yıl 3 milyar 300 milyon, 2015 yılının ilk çeyreğinde ise 806 milyon dolar ihracat gerçekleştirildi- DAİB Yönetim Kurulu Başkanı Şengel: - "169 ülkeye ihracat yapıyoruz.
Türkiye'nin İlk Ev Tekstili Fuarı Kapılarını Açtı
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde gerçekleştirilen Bursa İnovasyon ve Tasarım Buluşmaları kapsamındaki en büyük etkinlik olan Ev&Stil Fuarı kapılarını açtı.
Türkiye'ye "Avrupa" Diye Satılan Konfeksiyon Ürünleri Çin Malı Çıktı
Avrupa'dan ithal edilen 900 milyon dolarlık konfeksiyonun büyük oranda Çin malı olduğu tespit edildi. Bunun az vergi ödemek için yapıldığı ortaya çıktı
5. Türkiye Ev Tekstili ve Tasarım Yarışması Ödül Töreni
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Katılımcılardan detay- Ödül töreni- Konuşmacılar 5. Türkiye Ev Tekstili ve Tasarım Yarışması ödül töreni- TİM Başkan Vekili Kocasert: "Sürekli üzerinde durduğumuz ve altını çizdiğimiz başlıklardan bir tanesi, ülkemizin cari açık sorunundanbelki de daha büyük, daha önemli sorunu inovasyon açığıdır"- BTSO ve UTİB Yönetim Kurulu Başkanı Burkay: "Bu faaliyetleri biz sürdürülebilir kıldığımız taktirde, Bursa, bugün dünyada özenerek baktığımız o moda merkezlerinden bir tanesi niçin olmasın?
Bursa'da Otomotiv ve Tekstil Sektörünü Buluşturan Toplantılar Başladı (2)
Tofaş ve BOSCH TOPLANTIYA KATILMADI Bursa'da düzenlenen Tekstil ve Otomotiv Bursa İnovasyon ve Tasarım Buluşmaları toplantısı devam ediyor.
Moda Tasarım Öğrencilerinden 'Mezuniyet Sergisi'
Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarım Bölümü son sınıf öğrencileri, uzmanlık alanlarında hazırladıkları tasarım ve sanat çalışmalarını mezuniyet sergisi ile görücüye çıkardı.
Expocomer Panama Fuarı'na Katılan Orkide İhracat Bağlantılarıyla Döndü
Orkide Yağları, Expocomer tarafından düzenlenen ve Panama’da bütün sektörlerin katıldığı tek fuar olan, uluslararası katılımcı ve ziyaretçilerin biraraya geldiği Expocomer Panama 2015 Fuarı’ndan ihracat bağlantılarıyla döndü.
Arkeolog Sürül: Bafra'nın Turizm Potansiyeline Yeterince Sahip Çıkamıyoruz
Bafra Müzesi arkeoloğu Kenan Sürül, İkiztepe ören yerindeki höyüklerde yapılan kaçak kazılarda altın aranmasına tepki göstererek, "Burayı isterseniz buldozerlerle dağıtın, atomlarına ayırın, çekirdeklerine ayırın, burada bir gram altın yok. Boşuna kimse tabakalara zarar vermesin.