31 Ağustos 2016 Çarşamba 10:49
DENEME

"Rio 2" 11 Nisan'da Sinemalarda

Haber: 'Rio 2' 11 Nisan'da Sinemalarda
31 Mart 2014 Pazartesi - 11:39 Bültenler [5851930]
Nisan 2011'de, 20th Century Fox Animasyon ve Blue Sky Studio "Rio" animasyon filmini hayata geçirdi ve film tüm dünyada büyük beğeni topladı.


Film dünya çapında rekor kıran "Ice Age","Ice Age: Dinozorların Şafağı" ve "Ice Age: Kıtalar Ayrılıyor" filmlerinin yönetmeni Carlos Saldanha'nın hayal gücünden doğdu. Saldanga uzun zamandır doğduğu yer olan Rio için bir aşk mektubu yazmak istiyordu, bu istediğini mesleğiyle özdeşleştirerek, şehrin yerlisi denilebilecek bir kuşun bu fevkalade şehirdeki hayat hikâyesini anlattı. Merakla beklenen Rio2 11 Nisan'da beyazperdede izleyiciyle buluşacak!

AMAZONLAR'A HOŞGELDİNİZ!

Mavili gayet evcil bir kuştur, fakat Harika çocuklarının kuştan çok insan gibi davrandıklarını belirtmektedir ve çocuklar hiçbir zaman kuş olmanın nasıl olduğunu bilemeyebilirler. Bu sebeple ait oldukları yere dönmeye karar verirler. Mavili seyahate çıkmak için biraz gönülsüzdür fakat Harika'yı üzmemek için gitmeyi kabul eder. Amazonlara doğru tüm aile ve yakın dostları uçmaya başlarlar. Ormana vardıklarında Harika'nın senelerdir görmediği babası ve arkadaşlarıyla karşılaşırlar fakat Amazonlar 'da büyük bir tehlike vardır, insanlar ormanı keşfetmişlerdir ve işler bir anda sarpa sarar…

Ordu ve Giresun'da Kadınlara Yönelik Kurs Açılacak
Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından kadınlara yönelik "Hazır Giyim İmalatına Yönelik Mesleki Eğitim ve Girişimcilik Operasyonu" projesi kapsamında kurs açılacağı bildirildi.
ABD pazarında, Türk modası 104 milyar dolarlık show yaptı
Türkiye ve hazır giyim sektörü için büyük bir tanıtım fırsatı sunan reklam sayesinde fuara katılan 41 Türk firmasının stantları ziyaretçi akınına uğradı.
Türk hazırgiyim endüstrisi, 4 milyar dolar ciroyla güven tazeledi
Alım gruplarının temsilcileri ile gelecek planlarını değerlendiren Hikmet Tanrıverdi, hazır giyim sektörü olarak ara vermeden yatırıma, üretime ve ihracata devam ettiklerini vurguladı.
Sanat ve Meslek Edindirme Kursları Devam Ediyor
Melikgazi Belediyesinin açtığı sanat ve meslek edindirme kursları eğitimlerine devam ediyor.
Bursa OSB Ar-Ge'de Zirvede
Bursa OSB, Ar-Ge merkezleriyle de örnek oluyor. Bünyesindeki 17 Ar-Ge merkeziyle Bursa'daki Ar-Ge merkezlerinin yarısına yakınını sınırları içinde barındıran Bursa OSB, bu haliyle Türkiye'deki birçok ili de geride bırakıyor.
Tekstil ve Pamuk İçin Politika Oluşturulsun"
Tüm Dokuma, İplik, Trikotaj ve Giyim Sanayi İşçileri Sendikası (ÖZ İPLİK-İŞ) Genel Başkanı Murat İnanç, "Tekstil, sünger gibi işsizliği emen bir sektördür.
Çetmen'den Bir Güzellik
İzmir'in köklü firmalarından Çetmen, "ilk 3 ay ödemesiz ve 24 ay vadeli" kampanyaya başladı, mağazalarda izdiham yaşandı.
Yünsa'nın 6 aylık cirosu 133.6 milyon TL oldu
Türkiye'nin ve Avrupa'nın en büyük yünlü kumaş üreticisi Yünsa, 2016 yılının ilk yarıyıl sonuçlarını açıkladı.
Laleli Fashion Shopping Festival bugün başladı
LASİAD Başkanı Gıyasettin Eyyüpkoca, "Avrupa gibi geleneksel pazarlardaki alıcılar darbe girişimini öne sürüp, İstanbul'a gelmekten kaçınırken, 7 ülkeden katılan 170 alıcının yüzde 80'ini ilk kez Türkiye'ye gelenler oluşturuyor" dedi.
Türkiye'nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Belli Oldu
İstanbul Sanayi Odası'nın "Türkiye'nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" 2015 yılı araştırmasında ilk sırayı Emas Makina aldı.
  • Kosova'dan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe'ye ZiyaretKosova'nın İstanbul Başkonsolosu Rrahim Morina, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'yi makamında ziyaret etti.
  • Bursa Tekstil ve Teknik Tekstil Mükemmeliyet MerkeziBursa'da geçen yılın aralık ayında temeli atılan "Tekstil ve Teknik Tekstil Mükemmeliyet Merkezi"nin gelecek ay hizmete girmesinin hedeflendiği bildirildi.
  • 104 Milyar Dolarlık ABD Pazarında "Türk Modası"İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanvekili Kemalettin Güneş, Türkiye'nin ABD'ye ihracatının 2015'te 495 milyon dolarda kaldığını belirterek, "2005 öncesi bu rakam 1,5 milyar dolardan fazlaydı.
  • Hazır Giyimin İthalat Devleri Türkiye'ye GüveniyorTürkiye'den yıllık 4 milyar dolarlık hazır giyim ithalatı yapan Nike, Adidas, Mango ve H&M gibi 15 global firmanın temsilcisi Türkiye'ye güvendikleri, planlamalarında herhangi bir değişiklik olmadığı mesajını verdi.
  • Yataş Grup 77 Yeni Mağaza Daha AçacakTürkiye mobilya ve yatak sektöründeki 40'ıncı yılını kutlayan Yataş Grup, bünyesine katılacak 77 mağaza için yatırımcıları bekliyor.
  • İzmir'de Hayali İhracat Operasyonuİzmir'de düzenlenen operasyonda, atık niteliğindeki kristal baskı ürünleriyle hayali ihracat yaparak yaklaşık 1 milyon lira vergi iadesi almayı planlayan firmanın mallarına el kondu, 6 kişi hakkında suç duyurusunda bulunuldu.
  • Türk Ev Tekstili Ürünleri Şangay'da TanıtılacakUludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB), Türk ev tekstili ürünlerinin kalitesini, modern tasarımını, yeni trendlerini Çin'in Şangay şehrinde düzenlenecek Uzakdoğu'nun en önemli organizasyonlarından Intertextile Shanghai fuarına taşıyacak.
  • Rusya ile Ticaret Kaybı 1 Yılda Telafi EdilecekTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkan Vekili Süleyman Kocasert, "Rusya ile yaşanan normalleşme sürecini yüksek memnuniyetle karşılıyoruz.
  • Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü AçıklamasıBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, gerek hükümetin gerekse bakanlığın yapacağı çalışmalarla, yatırımcının önünü açmaya devam edeceklerini belirterek, "İş dünyamızı, planladıkları yatırımları normal takviminden daha erkene çekmeye çağırıyorum" dedi.