30 Ocak 2015 Cuma 11:19

"Rio 2" 11 Nisan'da Sinemalarda

Haber: 'Rio 2' 11 Nisan'da Sinemalarda
31 Mart 2014 Pazartesi - 11:39 Bültenler [5851930]
Nisan 2011'de, 20th Century Fox Animasyon ve Blue Sky Studio "Rio" animasyon filmini hayata geçirdi ve film tüm dünyada büyük beğeni topladı.


Film dünya çapında rekor kıran "Ice Age","Ice Age: Dinozorların Şafağı" ve "Ice Age: Kıtalar Ayrılıyor" filmlerinin yönetmeni Carlos Saldanha'nın hayal gücünden doğdu. Saldanga uzun zamandır doğduğu yer olan Rio için bir aşk mektubu yazmak istiyordu, bu istediğini mesleğiyle özdeşleştirerek, şehrin yerlisi denilebilecek bir kuşun bu fevkalade şehirdeki hayat hikâyesini anlattı. Merakla beklenen Rio2 11 Nisan'da beyazperdede izleyiciyle buluşacak!

AMAZONLAR'A HOŞGELDİNİZ!

Mavili gayet evcil bir kuştur, fakat Harika çocuklarının kuştan çok insan gibi davrandıklarını belirtmektedir ve çocuklar hiçbir zaman kuş olmanın nasıl olduğunu bilemeyebilirler. Bu sebeple ait oldukları yere dönmeye karar verirler. Mavili seyahate çıkmak için biraz gönülsüzdür fakat Harika'yı üzmemek için gitmeyi kabul eder. Amazonlara doğru tüm aile ve yakın dostları uçmaya başlarlar. Ormana vardıklarında Harika'nın senelerdir görmediği babası ve arkadaşlarıyla karşılaşırlar fakat Amazonlar 'da büyük bir tehlike vardır, insanlar ormanı keşfetmişlerdir ve işler bir anda sarpa sarar…

Anadolu'nun 14 Efsanesi Bu Sergide Hayat Buldu
Anadolu’nun, Nuh Tufanı, Kibele, Humbaba, Yılan Saçlı Medusa, Haliç Efsanesi, Selene, Ay Tanrıçası, Anzu Kuşu ve Sagalasos’un kızları Nikea gibi binlerce yıllık 14 efsanesi, dokuma dili ile hayat buldu.
Güneydoğu'nun Tekstil İhracat Artışı, Türkiye'yi Geçiyor
Geçen yıl bölgeden yapılan tekstil ve ham maddeleri ihracatı yüzde 12,5 artışla 3,66 milyar dolar oldu.
Çin'e 1.5 Milyon Dolarlık Havlu Sattı
Denizli'nin önde gelen tekstil firmalarından Kaynak Havlu, dünyanın en büyük ev tekstili ürünleri ihracatçısı konumundaki Çin'e havlu ihraç etti.
Moda Devleri Genç Yetenekler İçin Buluştu
Kariyer Eğitim Kurumları Moda Tasarımı mezunlarının hazırladığı koleksiyonlardan oluşan Kariyer Fashion Show Pret-A Porter, Wow Hotel'de gerçekleştirildi.
50 Milyon TL Yatırım Yaptı, 700 Kişiye Ek İstihdam Sağlayacak
Önde gelen erkek giyim markalarından Damat, Tween ve D’S Damat'ı bünyesinde bulunduran Orka Holding, 2014 yılında 300 milyon TL ciro yaptı.
KOBİ'ler E-Ticaret Satışlarını Yüzde 30 Artırdı
KOBİ'ler geçen yıl e-ticaret üzerinden satışlarını önceki yıla oranla yüzde 30 artırdı.
Diyarbakır'da Tekstil Merdiven Altından Çıkacak
Diyarbakır'da sanayi altyapısını geliştirme amacıyla 27,6 milyon lira yatırımla Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurulması projesine ilişkin ÇED başvurusu yapıldı
Tekstilin Yol Haritası Belirleniyor
Şanlıurfa, üretim, markalaşma, kümelenme ve pazarlama zinciri gibi önemli halkaları olan tekstilde da artık söz sahibi olacak.
Uluslararası Dakar Ticaret Fuarı'nı 800 Bin Kişi Ziyaret Edecek
Senegal’in Başkenti Dakar’da 23'üncüsü düzenlenen Uluslararası Dakar Ticaret Fuarı (FIDAK) Nijerya Devlet Başkanı Jonathan Good Luck ve Senegal Devlet başkanı Macky Sall’ın birlikte katıldığı tören ile kapılarını ziyaretçilere açtı.
Diyarbakır'da 3 Bin Kişi İstihdam Edecek Fabrika Kuruluyor
Diyarbakır'da iki ay içerisinde faaliyetlerine başlayacak olan Ünteks İplik Fabrikası ilk etapta 200, kademeli olarak ta 3 bin kişiyi istihdam edecek.